Поиск
  • Uliana Kolodii

Як розвинути креативне мислення?

Пост обновлен 7 окт. 2020 г.


Ви ж хочете, щоб ваш бізнес був прогресивним, щоб вашу справу помічали, про неї говорили, вас наслідували, а, може, навіть захоплювались? Якщо раптом ні, то чого ви точно не хочете – це бути скучними і нікому не цікавими. Добре, якщо ваша справа набрала таких обертів, що можете собі дозволити найняти креативну агенцію і передати створення «вау» ефекту на аутсорс. А як же бути, коли креативити приходиться самостійно? Або ж, коли така розхвалена і геть недешева агенція не виправдала сподівань? Вміння генерувати креативні ідеї ще нікому не завадило. І, якщо ви ще не в курсі, то цьому можна навчитись. Ділимось з вами кількома порадами як розвинути креативне мислення.


Займайтесь спортом

Науково доведено, що фізична активність стимулює розумову дільність. Під час занять спортом формуються нові нейронні зв’язки, стимулюється створення нових клітин мозку. Ще й хороша фізична форма як бонус ;-)


Фіксуйте спонтанні ідеї

Ви ніколи не знаєте, коли чергова геніальна ідея забреде у вашу світлу голову. Тому завжди майте під рукою блокнот, диктофон, телефон із нотатником – будь –що, що дасть вам можливість одразу зафіксувати свої думки. Ніколи, ніколи (!) не відкладайте на потім фіксацію ідеї, мовляв, запам’ятаю, потім запишу. 99% гарантії, що забудете і ваша ідея відправиться на умовне кладовище геніальних, але нереалізованих проектів.


Фантазуйте

Самі собі придумуйте творчі завдання. Наприклад, можете розглядати людей і все, що є довкола - дозвольте своїй фантазії вигадувати історії речей чи випадкових перехожих. Придумуйте незвичне застосування предметам. Можете уявити себе на місці якогось предмету чи частини тіла і розповісти про навколишній світ від його імені. Можете вигадувати абсолютно нереальні історії, найдивовижніші сюжети та істот, яких ніколи не бачили в реальності – чим яскравішою буде ваша розповідь , тим краще. Це, до речі, ще й добряче тренує ораторські здібності.


Медитуйте

Або знайдіть свій спосіб перезавантаження мислення. Головна мета – звільнии розум від будь-яких думок, «обнулити» інформацію, щоб дозволити мозку запрацювати з новою силою і генерувати свіжі думки.


Знайдіть своє джерело натхнення

Чекати, що натхнення осінить вас саме ,звичайно, можна, але так в очікуваннях можна провести дні, місяці, а то й роки. В сучасному світі з дедлайнами та комерційними взаємовідносинами навряд чи можна собі це дозволити. Тому варто не чекати, а самим вирушати у пошуки Музи. Шукати можна де завгодно, все залежить від особистих вподобань. Це можуть бути професійні конференції, фестивалі, спілкування з представниками творчих професій, подорожі у цікаві та культурно багаті місця. А ,може, для натхнення вам достатньо почитати книгу. Головне, щоб результатом було бажання творити.


Змінюйте буденність

Ми звикли у кожній дії керуватись командами мозку. Але можна спробувати запустити зворотний процес – своїми діями стимулювати необхідні мозкові реакції. Якщо хочеться фонтану креативних ідей, а на думку спадає одна банальщина, спробуйте позбутись банальних речей хоча б в побуті. Зробіть щось геть вам невластиве. Любите спокійні тони в одязі – одягніть яскраві речі або зробіть «кислотний» макіяж. Віддаєте перевагу спокійному дозвіллю в музеях – сходіть до нічного клубу. Дійте так, як самі від себе не очікували.


Не цурайтесь нового

Не дарма кажуть «вік живи – вік учись». Не бійтесь здаватись невігласом, немає жодної людини на землі, котра знає все. Цікавтесь новим. Чуєте незнайоме слово – загугліть його значення, дізнайтесь історію його походження, де використовується, знайдіть антоніми.ви ніколи не знаєте в який момент ця інформація може «спрацювати» і стати основою для чергової геніальної ідеї.


Вивичайте мови

Науково доведено, що вивчення іноземних мов – найкраща гімнастика для мозку. Мало того, що це тренує пам'ять та розширює світосприйняття, це ще й круто розвиває креативність та здатність бачити речі з іншої сторони, через призму іншого народу.


Проводьте мозкові штурми

Це тільки у фільмах та не дуже хороших книгах є одинаки- чародії, котрі фонтанують креативними ідеями 24/7, успішно їх реалізують та досягають поставлених КРІ. В реальності ж набагато частіше спрацьовує колективний розум (тут знову згадаємо народну мудрість, де одна голова добре, а дві ще краще). Генеруйте ідеї спільно з колегами. Ви здивуєтесь різноманіттю варіантів та тому, як ваша особиста ідея може ясно видозмінитись завдяки доповненням колег.


Порада від UK. Тренуйтесь!

Спробуйте сприймати необхідність пофантазувати не як розвагу, а як тренування, на рівні із заняттями в спортзалі, уроком іноземної і т.п. Тільки так ви зумієте перетворити креативність у звичку. І навіть не думайте виправдовуватись відсутністю таланту чи творчих здібностей. У креативності є лише один ворог – лінощі. Не піддавайтесь їм!

Просмотров: 22Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все

© 2019 UK Communications. Всі права захищено.