Поиск
  • Uliana Kolodii

Засновниця UK communications розповіла про свою першу роботу

Пост обновлен 1 июля 2020 г.

Засновниця нашої агенції Уляна Колодій розповіла у інтерв'ю виданню creativity.ua про свою першу роботу. Ділимось і з вами. БІльше розповідей про перший досвід інших представників креативної індустрії читайте за посиланням https://cutt.ly/by3bgCb


"Я завжди схилялась до думки, що чим раніше почнеш працювати, тим краще. Викладачі Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, в якому я вивчала журналістику, надали мені теоретичну базу, але цих знань було замало, аби зрозуміти, як насправді працює телебачення. Тож перейшовши на 2 курс, я почала стажуватись на одному із місцевих телеканалів у службі новин АТН.


Пам’ятаю, на свій день народження я поїхала з журналістом на зйомку сюжету. Очікувала, що всі робочі справи закінчу якомога швидше, а вже увечері святкуватиму з друзями. Однак, до гуртожитку я повернулась ближче до півночі. Йшла вся заплакана. Зараз звучить смішно, але тоді мені здавалось, що рухнув весь світ: мій текст редактору не сподобався, тож переписувати довелось декілька разів, а друзі скоро розійдуться, так мене й не дочекавшись. Одним словом, у мене вже 2-й (!) курс, а ні стрімкої кар’єри, ні особистого життя.


У 2009-му я влаштувалась на першу роботу — програму «Соціальний об’єктив», яка транслювалась на харківському телеканалі «Фора». Тут я виконувала повноцінні журналістські функції: шукала теми та героїв для зйомок, розробляла сценарний план сюжету, писала й начитувала тексти тощо. Через нестачу досвіду було важко, не знала елементарних речей — як побудувати графік зйомки, які слова можна вживати, а які — ні. Начитка перших сюжетів часто затягувалась до півночі, а то й далі. Текст уже в очах розпливається, ти не можеш із себе жодного звуку вичавити, а начитати потрібно, бо дедлайни ніхто не скасовував.


Зараз розумію, незважаючи на такі старання, нашій невеликій команді до професійного рівня було дуже далеко. Однак, той етап потрібно було пройти, щоб сформувати уявлення про якісь найпростіші практичні речі і мати змогу рухатись далі.


Насправді працювати було б простіше, якби поєднання роботи та навчання так позитивно сприймалось викладачами, як зараз. На жаль, тоді не всі викладачі ставились з розумінням до студентів, які паралельно вчились й працювали за спеціальністю. А про таке поняття як «дуальна освіта» взагалі не йшлось. Досі пам’ятаю викладачку, яка поставила мені єдину за всі роки трійку через те, що я надіслала їй роботу на один день пізніше. Тоді жодні вибачення і аргументи про те, що я працюю за спеціальністю і набуваю практичних вмінь, не приймались. Відверто кажучи, це було так образливо, що я й зараз з задоволенням готова розповісти їй, чому вона тоді не мала рації.


У «Соціальному об’єктиві» я попрацювала десь півроку, можливо, місяців 9. Потім мені випала можливість поїхати до Києва на стажування в ТРК «Україна», де згодом мене взяли в штат. Тобто з першої роботи розпочалась моя журналістська кар’єра, без чого я не уявляю як би справлялась зараз. Телевізійний досвід зараз допомагає мені в pr-бізнесі вибудовувати правильні комунікаційні кампанії, розуміти логіку журналістів, систему роботи редакцій та ін. Я впевнена, що поганого досвіду не буває — з кожної справи треба виносити максимум уроків та навиків, а головне — знати як і вміти їх застосувати в подальшому для досягнення поставлених цілей".

Просмотров: 3Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все

© 2019 UK Communications. Всі права захищено.